Skip to content Skip to footer

Programu ułatwiające prowadzenie przedsiębiorstwa są łatwo dostępne

Prowadzenie firmy w Polsce nie należy do zadań łatwych. Poza obowiązkami charakterystycznymi dla danego typu działalności, wiele jest tzw. papierkowej roboty i innych formalności, przez które trzeba, chcąc nie chcąc, przebrnąć. Jednakże na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które ułatwiają prowadzenie przedsiębiorstw, dzięki czemu wiele działań można wykonywać szybciej, a nawet je zautomatyzować. Do rozwiązań takich należy oprogramowanie typu ERP (z ang. enterprise resource planning), czyli pomagające planować zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Przykładami takich programów są między innymi programy Enova i Symfonia.

Zalety stosowania programów do zarządzania zasobami firm

Funkcjonalność tego typu programów zależy od konkretnego ich rodzaju, ale w każdym wypadku są to programy niezwykle funkcjonalne. Szczególnie przydatne są dla małych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza takich, które nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie pracowników do każdego z obszarów, jakimi zarządzają poszczególne części takich programów. A ich funkcjonalność jest duża. Można poprzez te programy zarządzać takim obszarami jak:

– kadry i płace,
– księgowość
– handel,
– crm, czyli zrządzanie relacjami z klientami
– zarządzanie pracownikami,
– obsługa magazynów i wyposażenia.

Enova i Symfonia – praktyczne prgramy dla firm

Przykładami programów służących zarządzaniu zasobami firmy są aplikacje Symfonia i Enova. To polskie programy świetnie przystosowane do polskich realiów i oferujące duże możliwości. Można z nich korzystać na zasadzi jednorazowego zakupu lub abonamentu. Można też zdecydować się na zakup konkretnych modułów, a niekoniecznie całości. Firmy chcące wypróbować takie oprogramowanie mogą skorzystać z wersji demonstracyjnych. Wersje symfonia demo i Enova demo można pobrać ze stron producentów lub ze stron sklepów będących dystrybutorami tego softu.

Cechy oprogramowywania typu ERP

Poza wymienionymi wcześniej zaletami, każde takie oprogramowanie cechuje elastyczność, automatyzacja obsługi i wykonywania zadań, bezpieczeństwo przechowywanych w nim danych. Chcąc wypróbować te zalety, wystarczy zainstalować wersję demonstracyjną, wchodząc na stronę producenta i wybierając opcję Enova pobierz demo lub Symfonia pobierz demo. Przez określony czas można bezpłatnie korzystać z programu mając w ten sposób czas na podjęcie decyzji. Wypróbowanie wersji Symfonia demo czy też Enova demo nie zobowiązuje klienta do kupna pełnej wersji.