Skip to content Skip to footer

Profesjonalne wsparcie dla seniora – jak wybrać najlepszy dom opieki?

Wielu seniorów wymaga ogromnego wsparcia ze strony bliskich, czasem nawet stałej, całodobowej opieki. To spore wyzwanie dla rodziny, by pogodzić opiekę nad rodzicami czy dziadkami z pracą i innymi codziennymi obowiązkowi. Rozwiązaniem, które zapewni seniorowi profesjonalne wsparcie, a dzieciom czy wnukom poczucie, że ich bliscy są bezpieczni, może być wysokiej klasy dom opieki.

Kiedy dom seniora do dobre rozwiązanie?

Domy spokojnej starości cieszą się coraz lepszą renomą. Społeczeństwo dostrzega, że kiedy dzieci czy wnuki nie mogą zapewnić starszym członkom rodziny właściwego dla ich stanu zdrowia wsparcia – bo pracują czy wychowują małe dzieci – dom seniora jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż samotność i brak opieki. O ile w przypadku sprawnych, cieszących się mimo zaawansowanego wieku dobrym zdrowiem osób wystarczy pomoc z codziennych obowiązkach, zrobienie zakupów czy pomoc w sprzątaniu, o tyle wielu seniorów wymaga znacznie większego zakresu opieki. Osoby obłożnie chore czy zmagające się z takimi chorobami jak Alzheimer, potrzebują właściwie całodobowego wsparcia, które rzadko jest możliwe w zakresie rodziny. W domu opieki senior będzie pod opieką pielęgniarek i lekarzy, będzie miał towarzystwo innych pensjonariuszy. W dowolnym terminie rodzina będzie mogła go odwiedzać czy np. zabrać do siebie na święta, ferie czy wakacje.

Dom opieki mazowieckie – jak znaleźć godną zaufania placówkę?

Żeby czuć się spokojnie, wiedząc, że senior jest pod dobrą opieką i czuje się bezpieczny, warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej placówki. Jeśli chodzi o dom opieki mazowieckie może pochwalić się ogromną ofertą. W województwie funkcjonują dzienne domy seniora oraz całodobowe domy opieki. Jednym z ważniejszych kryteriów jest lokalizacja. Warto wybrać dom opieki w mazowieckim blisko miejsca zamieszkania, by móc jak najczęściej odwiedzać seniora, zapewnić mu towarzystwo, wesprzeć go rozmową. Inne istotne kryterium to standard opieki – plusem będą zatrudnione na miejscu pielęgniarki czy lekarze, własna stołówka, ciekawe zajęcia dla pensjonariuszy.

Który dom seniora Warszawa będzie najlepszy?

Wybierając dom seniora Warszawa, trzeba dopasować go do potrzeb osoby bliskiej. Niektórym osobom starszym wystarczy towarzystwo przez kilka godzin w placówce dziennej, inne wymagały będą całodobowego wsparcia i nadzoru lekarskiego. Wiele placówek specjalizuje się w konkretnych schorzeniach, funkcjonują np. domy opieki dla osób z alzheimerem. Tego typu placówka zapewni seniorowi bezpieczeństwo i opiekę medyczną, a także wsparcie psychologa. Dom opieki alzheimer to najlepszy wybór dla tych, którzy nie radzą sobie samodzielnie z wymagająca opieką nad bliską osobą.