Skip to content Skip to footer

Parametryczne modelowanie trójwymiarowe, czyli istota narzędzia Solidworks online.

Istnieje wiele różnych narzędzi do modelowania przestrzennego. Jednym z nich jest aplikacja Solidworks online, która – jak to mówią jej autorzy – służy do trójwymiarowego modelowania parametrycznego. Co to oznacza i jakie są w związku z tym atuty tego narzędzia?

Modelowanie modelowaniem, ale…

Mówiąc o modelowaniu parametrycznym, ma się na myśli przede wszystkim modelowanie trójwymiarowe. W praktyce oznacza to możliwość zmiany (za pośrednictwem edycji parametrów) kształtu wybranego, trójwymiarowego obiektu. Oczywiście w przypadku narzędzia Solidworks cena proces ten odbywa się w wirtualnym świecie, gdyż za przetwarzanie uzyskanego w ten sposób obrazu, jest odpowiedzialna jednostka centralna komputera.

Co można zrobić z Solidworks online?

W przypadku narzędzia Solidworks cena licencji obejmuje zakres określonych funkcji, dzięki którym można realizować ściśle określone projekty. Większość z nich sprowadza się do zaprojektowania kilku prostszych elementów i połączenia ich w całość. Dzięki temu uzyskuje się pełne obrazowanie całego projektu. To z kolei daje możliwość dokładniejszego zwrócenia uwagi na wszelkie niedoskonałości i przeprowadzeniae symulacji działania detalu i badania przeciążeń, jakie będą na niego oddziaływać w przyszłości.

Dokumentacja z Solidworks cena

Aplikacja Solidworks cena licencji pozwala również na realizację kompletnych zadań, które są ściśle powiązane z przygotowywaniem dokumentacji konkretnego detalu. Za pomocą narzędzia można m.in. przygotować kartę produktu, kartę technologiczną i wiele innych dokumentów, które są niezbędne w toku realizacji procesu produkcyjnego. Należy też pamiętać, że w przygotowanej dokumentacji podawane są na bieżąco aktualizowane wymiary wyrobu. Dzięki temu łatwiej rozpocząć jego produkcję, a także przezbroić pod jego kątem maszyny biorące udział w procesie technologicznym.

Narzędzie Solidworks w wersji online, to klasyczny przykład aplikacji przeznaczonej do modelowania przestrzennego, która jest kompatybilna ze standardem CAD.