Skip to content Skip to footer

Panele ścienne cegła – zalety

O tym, że panele PCV to powszechna dziś dekoracja ścian, wie niemal każdy, kto choć trochę interesuje się aranżacją wnętrz. Doskonałą metodą na wprowadzenie ciekawej zmiany w mieszkaniu są także chętnie kupowane panele imitujące cegłę. Jakie są atuty takich dekoracji?

Panele ścienne imitacja cegły – czym są?

Panele ścienne imitujące cegłę to płytki wykonane głównie z tworzywa sztucznego, które stosuje się przy wykończaniu ścian. Ich podstawową zaletą jest przyciągający uwagę realistyczny wygląd, doskonale oddający prawdziwą cegłę. Niektórzy wzbraniają się przed ich zastosowaniem z obawy, że nie będą pasować do określonego typu pomieszczenia. Tymczasem panele ścienne cegła to produkt bardzo dobrze radzący sobie w łazienkach, salonach i korytarzach domów czy biur, urządzonych zarówno w stylu minimalistycznym, industrialnym, rustykalnym, klasycznym, jak i bardzo nowoczesnym czy nawet niestroniącym od luksusu. Panele ścienne imitujące cegłę, wykonane z PCV, są na pewno bardzo lekkie, a do tego rzadko ulegają uszkodzeniom. W przypadku zabrudzeń wystarczy je po prostu przetrzeć – brud szybko wówczas znika.

Panele ścienne cegła – zastosowanie

Produkty tego typu zwykle używane są w celu metamorfozy wnętrz, odświeżenia, chęci wprowadzenia czegoś nowego. Ich oryginalny, a przy tym estetyczny wygląd na pewno nie umknie uwadze żadnego odwiedzającego. Ponadto panele imitujące cegłę potrafią wyciszyć pomieszczenie, a w przypadku wersji 3D doskonale zakryć nierówną ścianę, jak również innego typu wady tej powierzchni (ubytek, nieczystość). W salonie świetnie sprawdzają się na wybranej ścianie, z kolei duża odporność na wodę sprawia, że montowane są także przy wannach, zlewach czy umywalkach, a niekiedy nawet na balkonach czy tarasach. Tworzywo, z którego są wykonane, zapewnia także brak uszkodzeń. Dobrze położone panele ścienne cegła dają gwarancję utrzymania się w doskonałym stanie przez co najmniej 3-4 lata.

Oczywiście zainteresowane takimi elementami osoby mogą zdecydować się nie tylko na panele imitujące cegłę z PCV, ale także np. ze styropianu. Każdy materiał ma swoje zalety i daje inne możliwości aranżacyjne. Większość z nich można jednak modyfikować – jak zapewniają producenci, panele ścienne imitacja cegły pozwalają na malowanie odpowiednim typem farby na dowolny kolor. Na koniec należy dodać ostatnią, ale równie ważną zaletę takich dekoracji – ich cena nie jest zbyt wygórowana. Można zatem powiedzieć, że ozdobienie nimi pokoju czy kuchni jest opcją niedrogą, a do tego szybką, łatwą i przyjemną.