Skip to content Skip to footer

Nowoczesne urządzenia do lipolizy laserowej

W zabiegach medycyny estetycznej priorytetem jest bezpieczeństwo pacjenta. Dlatego też gabinety powinny korzystać z urządzeń najnowszej generacji. Dotyczy to także urządzeń do lipolizy laserowej.

W jaki sposób działa lipoliza laserowa?

Lipoliza laserowa jest świetną metodą na to, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej z problematycznych partii ciała. Jest to zabieg dla osób, które mają tylko parę kilogramów do stracenia i nie mogą się z nimi pożegnać żadnymi innymi metodami.

Działanie lipolizy laserowej jest dosyć proste do zrozumienia w dzisiejszych czasach, kiedy to lasery znajdują swoje zastosowania w wielu dziedzinach. W lipolizie wykorzystywane są zazwyczaj dwa lasery, operujące na dwóch długościach fal. Jeden laser jest odpowiedzialny za obkurczanie włókien kolagenowych i naczyń krwionośnych podczas zabiegu. Z kolei drugi laser jest tym, które uderza w tkankę tłuszczową i rozbija ją, ostatecznie prowadząc do jej usunięcia.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg lipolizy lasowej?

Ważne do zrozumienia jest to, ze lipoliza laserowa jest zabiegiem modelującym, nie zaś odchudzającym. W lipolizie kluczowe jest staranne wymodelowanie wskazanych partii ciała, aby odzyskały swój atrakcyjny kształt.

Do najpopularniejszych wybór przy zabiegu lipolizy jest zabieg na brzuchu, a także na udach (po części zewnętrznej i wewnętrznej). Nie brakuje także chętnych, które w ten sposób pragną pozbyć się drugiego podbródka. Ze względu na swoje precyzyjne działanie, Urządzenia do lipolizy mogą być wykorzystywane na całym ciele, z pominięciem obszarów wrażliwych.

Jakie urządzenia do lipolizy są najbezpieczniejsze?

Wśród wszystkich dostępnych laserów do lipolizy, kluczowe jest wybieranie tych, które są produkowane przez firmy znane ze swoich wysokich standardów bezpieczeństwa. Laser ten działa bowiem bezpośrednio na tkankę i przy jakiejkolwiek usterce może powodować groźne oparzenia.

Jednakże wszystkie gabinety medycyny estetycznej korzystają obecnie z laserów najnowszej generacji. Nawet jeżeli nie posiadają najnowszej wersji danego sprzęt, wciąż są to urządzenia do lipolizy jakim można zaufać. Dzięki temu każdy może czuć się bezpiecznie podczas zabiegu.