Skip to content Skip to footer

Nowoczesne szafki nocne – jak znaleźć tą najlepszą?

W czasie zakupów do sypialni, zaraz po wyborze łóżka, drugą z ważnych decyzji jest ta, jakie szafki nocne do sypialni będą do niego pasowały. Możliwości jest naprawdę wiele.

Designerskie szafki nocne

Taka szafka ma oczywiście za zadanie zorganizować przestrzeń wokół łóżka tak, by nic nie leżało na podłodze wokół niego (co grozi rozdeptaniem), a wszystko co najpotrzebniejsze rano lub wieczorem mogło być od razu pod ręką. Nowoczesne stoliki nocne wykonuje się zazwyczaj z litego drewna, albo płyty meblowej czy tworzyw sztucznych. Te ultranowoczesne zrobione są czasem ze szkła albo metalu. Przy ich wyborze kierować trzeba się:
1. Względami estetycznymi.
2. Dopasowaniem do reszty sypialni.
3. Funkcjonalnością użytkową.
4. Łatwością w utrzymaniu w czystości.
Obecnie coraz częściej zdarza się, że designerskie szafki nocne do sypialni posiadają szuflady zamiast drzwiczek. Jest to bardzo wygodne, gdyż bez wstawania z łóżka można wyciągnąć rękę i wyjąć potrzebne przedmioty. Natomiast kiedy stolik nocny ma zwykłe drzwiczki uchylne i wewnętrzną półkę to czasem zmusza to do wstania z łóżka i poświęcenia paru chwil na znalezienie potrzebnych akcesoriów. Wybierając nowoczesne stoliki nocne, jeszcze na etapie zakupów warto sprawdzić, czy posiadają one wygodny, spowalniający system zamykania szuflad (który niweluje hałas zamykania). Ciekawą alternatywą dla szafek stojących obok łóżka jest stolik nocny zintegrowany z łóżkiem.

Jak wybierać szafki nocne do sypialni?

Designerskie szafki nocne mogą być bardzo praktyczne – to znaczy mobilne, co czasem znacznie ułatwia korzystanie z półeczek. Kółka pozwalają bowiem na przesuwanie oraz ustawianie szafki nocnej w wybranym miejscu. Wszystko w zależności od potrzeb jej użytkowników. Co więcej, kiedy nie są one akurat potrzebne (albo zawadzają) można odstawić czasowo w inne miejsce sypialni. Jest to wygodne np.w czasie ścielenia łóżka lub zmieniania pościeli. Stoliki nocne dosunięte do fotela mogą też czasowo stać się stolikiem kawowym. Wybierając nowoczesne stoliki nocne do własnej sypialni trzeba zawsze pamiętać o najważniejszej rzeczy: muszą one pasować do łóżka. Kiedy jest ono drewniane, to drewniany stolik musi być wykonany w takiej samej kolorystyce. Może również być tak, że stolik wykonany będzie z metalu, wikliny czy z tworzywa sztucznego. Wtedy musi pasować do ogólnego charakteru łóżka i całej sypialni, gdyż jak każdy inny dodatek, tak i on tworzy ogólną aranżację wnętrza. Na rynku meblarskim oferta stolików nocnych jest bardzo szeroka tak więc wybór zależy wyłącznie od gustu jego przyszłego użytkownika.