Skip to content Skip to footer

Nie daj się dziecku nudzić podczas ferii czy wakacji

Kreatywne i aktywne spędzanie czasu wolnego daje dziecku dużo radości, jest rozwijające i nie pozwala mu się nudzić. Tylko nie każdy rodzic może pozwolić sobie na wolne od pracy podczas ferii czy wakacji dziecka. Idealnym rozwiązaniem są różnego rodzaju półkolonie dla dzieci.

Dzień pełen wrażeń pod okiem pedagoga

Decydując się na półkolonie dla dzieci mamy pewność, że dziecko spędzi dzień aktywnie i bezpiecznie pod opieką wykwalifikowanych pedagogów i instruktorów. Zajęcia zwykle odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16, ale istniej możliwość, by dziecko zostało przywiezione wcześniej i później odebrane. Oczywiście dziecko ma zapewnione posiłki podczas pobytu. Posiada również dodatkowe ubezpieczenie NNW podczas całego turnusu.

Istnieje wiele akademii czy placówek, które organizują półkolonie dla dzieci. Trzeba jedynie wybrać tą, która będzie nam i naszym pociechom najbardziej odpowiadała. Półkolonie dla dzieci często są tematyczne, co pzowala dziecku rozwijać swoje pasje lub je odkrywać. Możliwości jest na prawdę sporo.

Rozwój poprzez zabawę

Zajęcia na dziecięcych półkoloniach odbywają się według określonego planu przygotowanego przez animatora czy instruktora. Nie ma więc czasu na nudę. Dzieci uczą się pracy w grupach, zawierają nowe przyjażnie. Dodatkowo zajęcia pobudzają ich kreatywność, pozwalają doskonalić umiętnosći czy zdobywać nowe doświadczenia. Są też doskonałą lekcją samodzielności.

Zajęcia nie tylko dla dzieci w wieku szkolnym

Najczęściej uczestnikami półkolonii są dzieci w wieku szkolnym 6-12 lat. Nie oznacza to, że nie ma tego typu zajęć organizowanych dla najmłodszych od 3 roku życia (korzystająćego z toalety). Tego typu półkolonie dla maluchów są niestety bardziej popularne w większych miastach.

Przystępna cena – dostępne promocje i zniżki

Oczywiście tego typu atrakcje są odpłatne, ale zapewniamy dziecku fachową opiekę oraz rozrywkę – dni pełne wrażeń spędzone wśród równieśników. Płacimy za turnus, czyli za 5 dni. Zapisując dziecko na półkolonie z pewnym wyprzedzeniem możemy z reguły liczyćna rabat. Poza tym korzystając z wiekszej liczby turnusów, zapisując drugie dziecko bądź też polecając placówkę innym, można uzyskać dodatkowe zniżki.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju