Skip to content Skip to footer

Najlepsze domki na plaży

Wakacje nad morzem planuje wiele osób. Poza wyborem miejscowości, pozostaje jeszcze decyzja o obiekcie zakwaterowania. Jest ona o tyle ważna, że często to właśnie miejsce pobytu decyduje o tym, czy urlop będzie udany.

Wybierać można pomiędzy tradycyjnymi hotelami, hostelami, pensjonatami, czy obiektami agroturystycznymi. Wszystkie na łeb biją domki na plaży. Dlaczego? Oto pięć odpowiedzi na to pytanie.

1. Niezapomniany klimat

Któż nie marzy o tym, aby przywitać dzień w odległości zaledwie kilku metrów od morza, czy oceanu? Szum fal, świeża morska bryza, krzyki ptaków i czyste, rześkie powietrze to atrakcje, które domki na plaży zapewniają w standardzie. Wszystko za sprawą lokalizacji tuż nad morzem. Takiego klimatu na próżno szukać nawet w pięciogwiazdkowych nadmorskich hotelach.

2. Bliskość morza

Jeżeli od morza dzieli nas kilkanaście metrów, są spore szanse, że większość urlopu faktycznie spędzimy nad wodą. Zakwaterowanie w ośrodku, który położony jest w znacznej odległości od plaży może sprawić, że dużą część wakacji spędzimy na kursowaniu pomiędzy hotelem, a wybrzeżem.

3. Prozdrowotny jod

Zakwaterowanie w domkach na plaży jest doskonałą okazją do nasycenia organizmu wysoką dawką jodu. Im dalej od morza, tym jego stężenie maleje. Tym bardziej w klimatyzowanych pokojach. Wynajęcie domku na plaży zapewni możliwość uzupełniania tego ważnego pierwiastka przez całą dobę.

4. Wygoda

Najlepsze domki na plaży w niczym nie ustępują hotelowym pokojom w kwestii wygody. Są doskonale urządzone, czyste i funkcjonalne. Dzięki temu zapewniają komfortowe warunki pobytu na wypadek załamania pogody. Jest bowiem oczywiste, że słoneczne dni spędzisz na pobliskiej plaży.

5. Kontakt z naturą

Mieszkanie w domku na plaży oferuje również możliwość kontaktu z naturą. Powietrze będzie cudownie świeże. W załomach konstrukcji może, lecz nie musi świszczeć wiatr. Całkiem prawdopodobne, że piasek będzie wdzierał się do środka, ale z drugiej strony nie trzeba go przecież sprzątać.

Podsumowanie

Jeżeli prawdą jest, że miejsce zakwaterowania to połowa sukcesu w plażowaniu, domki na plaży są najlepszym wyborem. Oprócz niezapomnianych wrażeń związanych z dogodną lokalizacją, zapewnią również atrakcje, których nie dostarczy hotel, czy pensjonat. Tym bardziej, że ceny wynajmu domku na plaży są naprawdę atrakcyjne. Warto wynająć go wraz ze znajomymi, albo samemu i chociaż trochę poczuć się jak Robinson Crusoe z własnym kawałkiem piaszczystej plaży. Tym bardziej, że ceny noclegów w domkach na plaży poza sezonem są bardzo przystępne.