Skip to content Skip to footer

Mity na temat zakupów spożywczych przez internet

XXI wiek to czas, w którym w Internecie krąży naprawdę bardzo dużo nieprawidłowych informacji na różne tematy, Jednym z nich są zakupy spożywcze przez internet. Jakie mity krążą na ten temat?

Mit numer jeden – zakupy przez Internet są znacznie droższe

Pierwszą nieprawidłową informacją jest to, że takie zakupy przez internet miałyby w ogóle być jakkolwiek droższe. Oczywiście jest to nieprawda i to z kilku różnych powodów. Przede wszystkim, w internecie często wiele produktów jest znacznie tańszych niż standardowo.

To jednak nie koniec. Robiąc zakupy spożywcze przez internet mamy czas na spokojnie się zastanowić, co w zasadzie jest nam potrzebne. Możemy sobie także porównać ceny poszczególnych produktów. Co więcej, mając ochotę na coś droższego np. syrop klonowy, zamiast szukać po półkach najbardziej odpowiedniego produktu, możemy po prostu szybko wpisać w wyszukiwarkę sklepu i wybrać najtańszą firmę.

Mit numer dwa – zakupy przez Internet nie mają żadnego znaczenia w kwestii zdrowego życia.

Oczywiście, że mają. Niestety zwykłe zakupy mają do siebie to, że często biegamy po całym sklepie, szukając różnych przedmiotów. Co więcej, nieraz jedziemy od razy po pracy, jesteśmy źli, głodni, zmęczeni. Czasem dodatkowo marnujemy na to nasz wolny czas w weekend Słowem, powodowani głodem i zmęczeniem, często decydujemy się odruchowo na słodkie, energetyczne przekąski.

Warto jeszcze dodać, że w takim stanie to praktycznie nikt nie ma sił sprawdzać poszczególne produkty, określać, czy są zdrowe, czy jednak nie do końca itp.

Mit numer trzy – zakupy spożywcze przez internet to strata czasu

Na koniec warto jeszcze obalić jeden mit – otóż wydaje się, że siedząc przed ekranem komputera jak zwykle zmarnujemy znacznie więcej czasu niż po prostu kiedy pojedziemy i zrobimy zakupy. Tak jednak do końca nie jest.

Siedząc przed komputerem siłą rzeczy nie dojeżdżamy do sklepu ani nie marnujemy czasu na stanie w kolejkach i bieganie bez sensu po hali w poszukiwaniu nowych produktów. Co więcej, tutaj także mamy możliwość zapisania sobie np. cotygodniowej czy comiesięcznej listy zakupów, która będzie stała i tylko modyfikowanie jej.

Podsumowując, wychodzi na to, że naprawdę dzisiaj całkiem warto robić zakupy spożywcze przez Internet. Zaoszczędzimy czas, pieniądze i co ważniejsze – energię i siły.