Skip to content Skip to footer

Mieszkasz w Bydgoszczy, walczysz z nadwagą, ale przegrywasz? Dieta pudełkowa może być wyjściem z patowej sytuacji

Zdrowe i skuteczne odchudzanie to długotrwały i niekiedy skomplikowany proces. To, jak szybko pozbędziemy się nadwagi zależy nie tylko od naszej motywacji, ale również od naszych umiejętności organizacyjnych. Ważne jest skrupulatne trzymanie się rozpisanej diety i treningów.

Co robić, aby odchudzanie było skuteczne?

Podstawą odchudzania jest ujemny bilans kaloryczny. Osiągniemy go, gdy zaczniemy spalać więcej kalorii, niż dostarczamy ciału w ciągu dnia. Powinniśmy jeść mniej i ruszać się więcej. Idealnie byłoby, gdyby spożywanie przez nas kalorie pochodziły ze zdrowego, urozmaiconego pożywienia. Należy ograniczyć nie tylko jedzenie słodyczy, ale także siedzenie przed komputerem i telewizorem.

Chociaż w teorii brzmi to bardzo prosto, to jednak w praktyce często okazuje się niemożliwe do osiągnięcia. Możemy ograniczać posiłki do małych, niskokalorycznych porcji, ale z czasem z pewnością zaczniemy tracić zapał. Wymyślanie nowych potraw stanie się katorgą, a widok stale tych samych, nudnych posiłków będzie nas prześladował w nocnych koszmarach. Rozwiązaniem może być zakup diety pudełkowej.

Dieta pudełkowa – co to takiego?

W dużych miastach takich, jak Bydgoszcz prężnie rozwija się rynek usług cateringowych. Firmy zauważyły, że część klientów jest w stanie zapłacić za przygotowanie i dostarczenie im dietetycznych posiłków. Chociaż dieta pudełkowa w Bydgoszczy pojawiła się stosunkowo niedawno, to zdobyła już szerokie grono zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to bardzo wygodny sposób na odchudzanie.

Firmy oferujące dietę pudełkową w Bydgoszczy często współpracują z dietetykami, którzy ustalają dla ich klientów optymalny jadłospis. Odpowiednio zbilansowane posiłki dostarczane są do domu lub innego wskazanego przez klienta miejsca. Jeżeli chodzi o rodzaj diety, to zazwyczaj mamy do wyboru wersje uzależnione od kaloryczności, np. 1300, 1500 lub 1800 kcal. Popularne są także warianty dla osób uprawiających sport, wegetarian lub dla osób z alergiami pokarmowymi.

Dieta pudełkowa – rozwiązanie idealne?

Zdecydowanie można stwierdzić, że dieta pudełkowa w Bydgoszczy to proste i wygodne rozwiązanie, które pozwala mieszkańcom miasta oszczędzać czas. Dzięki niej nie tylko nie trzeba przejmować się robieniem zakupów i wymyślaniem potraw, ale i samym gotowaniem. Przygotowane do odgrzania posiłki dostarczane są wprost pod drzwi.

Jedyną wadą diety pudełkowej jest jej cena. Koszt pięciu posiłków to wydatek kilkudziesięciu złotych. W skali miesiąca może ona kosztować nas nawet 1500 zł i więcej – w zależności od wariantu. Jeżeli jednak wiemy, że nie będziemy w stanie samodzielnie przygotować sobie dietetycznych posiłków, to warto rozważyć wybór tej diety.