Skip to content Skip to footer

Miejsca, w których można pozbyć się elektrośmieci

Obecnie elektronikę można spotkać niemalże wszędzie, a firmy i mieszkania są nią przepełnione. Niestety elektronika potrafi bardzo szybko zmieniać się w elektroodpady. Tego typu śmieci absolutnie nie można wyrzucać tam, gdzie innych odpadów, nie tylko ze względów ekologicznych, ale również prawnych. Skoro tak, to gdzie wyrzucić elektrośmieci?

Punkty do depozycji elektrośmieci

Zastanawiając się, Gdzie wyrzucić elektrośmieci, najlepiej jest sprawdzić czy w okolicy nie ma specjalnych kontenerów na zużyte sprzęty. W dużych miastach są one powszechnością, ponieważ prywatne firmy witają elektroodpady z szeroko otwartymi rękoma.

Rzadziej, ale równie często, można spotkać zwyczajne śmietniki przeznaczone dla elektroniki. Dotyczy to zwłaszcza zużytych baterii, które są jednymi z najczęściej wyrzucanych elektrośmieci.

Oddawanie elektroodpadów do sklepu z elektroniką

Choć najczęściej ludzie głowią się gdzie wyrzucać elektroodpady, to warto wspomnieć, że zamiast wyrzucenia można je po prostu oddać. Komu? Pracownikom sklepów z elektroniką.

Mają oni obowiązek przyjmowania wszelkiego rodzaju elektrośmieci, nawet jeśli sklep znajduje się w małym miasteczku lub osadzie. Niestety w praktyce często wygląda to tak, że sprzęt jest przyjmowany jedynie od klientów, którzy kupują jego zamiennik.

Zużyta elektronika a zbiórki charytatywne

Warto też wiedzieć, że nierzadko organizuje się specjalne zbiórki, na których można oddać elektrośmieci na rzecz potrzebujących. Niektórym osobom może to nawet uratować życie, dlatego zdecydowanie warto zorientować się, czy w okolicy nie ma tego typu zbiórek.

Niektórzy wręcz specjalnie przechowują elektrośmieci, czekając na rozpoczęcie takowej zbiórki. Nic w tym dziwnego, w końcu po co wyrzucać elektrośmieci, skoro można oddać je w szlachetnym celu.