Skip to content Skip to footer

Miasto w dobrym stylu

Coraz więcej miast wyposaża ulice, place i inne miejsca w stylowe obiekty, wyróżniające je spośród innych miejscowości. Takich obiektów jest dużo; dla uzyskania jak najlepszego efektu styl wszystkich powinien być jak najbardziej konsekwentny. Jednym z elementów, które znacząco wpływają na wygląd ulic, są wiaty przystankowe – coś pozornie zwykłego, ale z niesamowitym wpływem na to, jak miejscowość postrzegana jest przez podróżnych. W końcu to właśnie wiata jest jedną z rzeczy jako pierwszych oglądanych przez kogoś odwiedzającego miasto.

Nowoczesne lub staroświeckie wiaty przystankowe


W zależności od preferencji estetycznych władz miasta lub architektów zajmujących się doborem rozwiązań miejskich, asortyment wiat przystankowych może być bardzo zróżnicowany. Starówki oraz zabytkowe miejsca często dekorują wiaty utrzymane w staroświeckim stylu, z wieloma zdobieniami, np. secesyjne. Wykonane z bardzo trwałego połączenia szkła i metalu, służą w celach użytkowych i estetycznych. Pasują też do parków i innych terenów zielonych, jeśli właśnie przez takie miejsce przebiega trasa przejazdu autobusów czy busów.

Asortyment wiat przystankowych w nowoczesnym stylu


Do bardziej nowoczesnej miejskiej architektury pasują innego typu wiaty – przystanki mieszczące się w takiej okolicy są bardzo surowe w formie, utrzymane w geometrycznym stylu. Bardzo często materiały je tworzące to wysokiej jakości metal, aluminium, jak również szkło. Stosowane są również ich estetyczne połączenia. Oprócz walorów wizualnych tego typu przystanki są bardzo stabilne i trwałe, a do tego lekkie (ułatwia to ewentualne przenosiny czy remonty). Niezależnie od tego, gdzie znajdują się takie przystanki, oprócz wiaty wyposażone mogą być w ściany lub niekoniecznie. Niektóre wiaty są na tyle dekoracyjne i rozlegle, że zapewniają podróżnym wystarczającą ochronę bez ścian.

Nowoczesne wiaty przystankowe


Chociaż w przypadku asortymentu wiat przystankowych ciężko o jakąś wyjątkową różnorodność, mniejsze lub większe modyfikacje tych elementów gwarantują estetyczny wygląd ulic i podobają się turystom oraz mieszkańcom. Nowoczesnych wiat nie trzeba często wymieniać, są trwałe i zapewniają wysoką ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Pomimo tego, że w większości takich rozwiązań stosuje się te same materiały, różnorodność kolorów i form gwarantuje atrakcyjny wygląd ulic. Można dobrać barwy do otoczenia lub wyróżnić w ten sposób przystanki tej lub innej linii, dzięki czemu staną się bardziej atrakcyjne dla wszystkich użytkowników.

Zobacz ofertę wiat przystankowych https://www.tejbrant.pl/pl/produkty/wiaty-przystankowe/