Skip to content Skip to footer

Kupowanie samochodu używanego – portale z ogłoszeniami motoryzacyjnego

Istnieje wiele serwisów internetowych, które umożliwiają zamieszczenie na nich ogłoszeń motoryzacyjnych. Sprawdzają się przy tym serwisy aukcyjne, takie jak Allegro czy Ebay, ale również każdy portal ogłoszeniowy, który dociera do dużej liczby odbiorców. Dzięki temu sprzedanie pojazdu lub części do niego obecnie jest wygodne i nie stwarza większych problemów.

Na co należy zwracać uwagę przy kupnie samochodu?

Przy zakupie auta z drugiej ręki trzeba być szczególnie uważnym i zwracać uwagę na wszystkie czynniki, które mogłyby świadczyć o stopniu zużycia samochodu czy wszelkich defektach wizualnych, takich jak rdza czy odpryskujący lakier. Z tego względu darmowe ogłoszenia w przeznaczonych do tego serwisach dają możliwość dodania nawet kilkunastu zdjęć poglądowych, które ułatwią potencjalnemu kupującemu wykrycie, czy samochód jest wart swojej ceny. Inne informacje, które należy sprawdzić przed podjęciem decyzji o zakupie, jest przebieg samochodu oraz przede wszystkim fakt, czy obecny właściciel jest pierwszym właścicielem auta. Kupowanie pojazdu jako trzeci lub nawet czwarty właściciel niesie za sobą niebezpieczeństwo tego, że będzie on niesprawny bądź szybko się zepsuje.

Strona ogłoszeniowa – dobre miejsce na ogłoszenia motoryzacyjne?

Choć dużą część ogłoszeń o sprzedaży samochodu zamieszcza się tylko na serwisach aukcyjnych, umożliwiających sprzedaż za ich pośrednictwem, ale równie dobrym miejscem na znalezienie potencjalnych kupujących jest portal ogłoszeniowy. Dużą zaletą tego typu portali jest to, że darmowe ogłoszenia można zamieścić na praktycznie każdym z nich, nie posiadając nawet konta, a więc jest to wygodne i pozwala na dotarcie do jeszcze większej liczby zainteresowanych. Ponadto każda strona ogłoszeniowa oferuje dostęp do specjalnej zakładki, w której pojawiają się wyłącznie ogłoszenia motoryzacyjne, a więc jest to wygodne zarówno dla kupujących, jak i osób, które zamieściły ogłoszenie w internecie.

Czy sprzedaż samochodu w internecie niesie ryzyko oszustwa?

Można by powiedzieć, że sprzedaż samochodu za pośrednictwem serwisu aukcyjnego lub portalu ogłoszeniowego jest całkowicie bezpieczna. Przed dokonaniem zakupu najczęściej zainteresowana osoba ogląda samochód na własne oczy i twarzą w twarz spotyka się ze sprzedającym, a więc ryzyko oszustwa jest tak samo niskie, jak w przypadku sprzedaży klasycznymi metodami. Jest to więc metoda nie tylko niesamowicie wygodna, ale również skuteczna i bezpieczna.