Skip to content Skip to footer

Kuchnia vintage – o czym warto pamiętać?

Kuchnia w stylu retro jest elegancka i wygląda stylowo. Ważne są jednak dodatki, które tworzą istotę kuchni. Piekarnik z elektronicznym wyświetlaczem oraz dużą ilością kolorowych światełek nie będzie pasował kompozycyjnie. Jak wybrać piekarnik retro?

Detal ma znaczenie

Stylowe pomieszczenie możemy uzyskać wyłącznie zwracając uwagę na szczegóły. Piekarnik do zabudowy retro jest uzupełnieniem kuchni w stylu vintage czy retro. Może być również zaskakującym elementem w nowoczesnej czy klasycznej kuchni, gdzie przełamie stylistykę i zwróci uwagę na jeden, charakterystyczny element wystroju.

Piekarnik do zabudowy retro jest technologią XXI wieku ukrytą pod maską stylowego sprzętu lat 60 – tych zeszłego stulecia. Zaokrąglona szyba, mosiężne gałki, zegar ze stylowymi wskazówkami to detale, które wpływają na wyjątkowy wygląd piekarnika.

Pod warstwą stylistyki ubiegłego wieku kryje się nowoczesny sprzęt, dzięki któremu możemy potrawy grillować, dusić, czy piec. Rozmrażanie czy podgrzewanie wcześniej przyrządzonych dań również nie jest problemem. Termoobieg pozwala równomiernie upiec nawet duże potrawy, a czyszczenie jest wyjątkowo łatwe dzięki specjalnym wkładom umieszczonym w ściankach piekarnika.

Jak łączyć?

Piekarniki do zabudowy retro idealnie wyglądają postawione w pobliżu chlebowego pieca. Piekarnik w kolorze złamanej bieli będzie wpisywał się w meble w jasnych odcieniach. Ciekawym efektem jest zastosowanie kontrastu. Jasna ściana, wyłożona białymi, klasycznymi kaflami wygląda efektownie, gdy umieścimy na jej tle czekoladowy bądź antracytowy piekarnik do zabudowy retro.

W rustykalnych wnętrzach nie można zapomnieć o cegle na ścianie. Bardzo elegancko i subtelnie będzie wyglądał beżowy piekarnik. Na tle ciemnej ściany kontrast będzie zwracał uwagę na piekarnik, który stanie się głównym elementem dekoracyjnym.

W nowoczesnej kuchni sprzęt kuchenny staramy się ukryć. Szafki mają gładkie fronty, uchwyty są niewidoczne. Styl retro lubi pokazać detal. Piekarniki do zabudowy retro mają eleganckie elementy wykończeniowe. Warto połączyć je z lodówką w tej samej postaci oraz zadbać o dodatki, które podkreślą charakter wnętrza. Stylizowany dzbanek na kawę, miedziane rondle, czy emaliowane kubki to wszystko elementy, które dopełnią rustykalne wnętrze.

Piekarniki do zabudowy retro dostępne są w ofercie Lofra.pl.