Skip to content Skip to footer

Jakie są najpopularniejsze rękawiczki medyczne dostępne na rynku?

Na półkach sklepowych znaleźć można bardzo wiele rękawiczek medycznych, które różnią się między sobą materiałem. Każde tworzywo ma oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto poznać je bliżej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepsze rękawiczki ochronne.

Rękawiczki medyczne dla wymagających użytkowników

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście rękawiczki lateksowe, które są bardzo wytrzymałe i miękkie. Elastyczne rękawiczki idealnie przylegają do skóry, dzięki czemu można swobodnie operować dłońmi. Lateksowe rękawiczki od wielu lat wykorzystywane są w wymagającej branży medycznej i w branży beauty. Lateks jest naturalnym surowce, dlatego też rękawiczki z niego wykonane są przyjazne dla środowiska. Pamiętać należy jednak o tym, że w lateksie znajdują się proteiny typu I, które mogą wywoływać alergie.

Problemu tego nie ma jeżeli postawi się na rękawiczki winylowe, które zapewniają bardzo wysoki poziom higieny. Nowoczesne rękawiczki winylowe są bardzo wygodne w noszeniu i zapewniają swobodę ruchów. Winyl jest bardzo plastycznym materiałem, dlatego też rękawiczki perfekcyjnie przystosowują się do kształtu dłoni. Jest to bez wątpienia najlepszy wybór dla osób uczulonych na opisany powyżej lateks.

W branży medycznej doskonale sprawdzą się również rękawiczki nitrylowe, które są doskonałym kompromisem pomiędzy rękawiczkami lateksowymi i winylowymi. W niektórych sytuacjach wykorzystać można również zwykłe rękawiczki foliowe.

Dlaczego warto postawić na rękawiczki ochronne?

W czasach pandemii należy w szczególności zadbać o swoje zdrowie. W zadaniu tym pomóc mogą opisane wcześniej rękawiczki winylowe lub lateksowe. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można skutecznie zabezpieczyć się przed groźnymi patogenami. Przed wirusami chronią nie tylko rękawiczki ochronne, ale również jednorazowe maseczki. Wirusy bardzo często osiadają w miejscach publicznych, dlatego też w sklepach i środkach transportu warto zakładać porządne rękawiczki.

W ostatnim czasie rękawiczki winylowe i lateksowe wykorzystywane są nie tyko w medycynie. Pamiętać należy jedynie o tym, aby inwestować w profesjonalne rękawiczki od renomowanych producentów, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów.