Skip to content Skip to footer

W jakich spawach można zgłosić się do kancelarii prawnej?

Zawód prawnika należy do bardzo wymagających, ponieważ nie tylko wymaga się od niego ukończenia długoletnich studiów, ale również zrobienia aplikacji, a następnie zdobycia doświadczenia pod okiem prawdziwych specjalistów z branży. Kancelaria adwokacka Katowice zatrudnia samych doskonałych prawników, którzy doskonale znają się na swojej dziedzinie prawa i są w stanie pomóc klientom nawet w najbardziej zawiłych przypadkach.

Kancelaria prawna z Katowic i zakres jej usług

Większość kancelarii adwokackich świadczy klientom bardzo rozbudowany szereg usług, które można podzielić na kilka zasadniczych kategorii:
– nieruchomości i inwestycje,
– fuzje i przejęcia,
– spory sądowe,
– windykacja,
– własność intelektualna,
– prawo medyczne,
– prawo publiczne,
– obsługa korporacyjna.
Aby zapewnić klientowi najwyższej jakości usługi trzeba również być bardzo skrupulatnym i dokładnym, a także angażować się w każdą sprawę w taki sposób, aby klient poczuł, że jest dla kancelarii kimś wyjątkowym.

Kancelaria prawna z Katowic i własność intelektaulna

W tej gałęzi prawa chodzi przede wszystkim o to, aby chronić szeroko pojęty interes klienta. Do głównych zadań kancelarii należy wówczas opracowywanie projektów umów, negocjowanie kontraktów oraz opiniowanie umów z zakresu prawa autorskiego. Ponadto w tym rozumieniu znajdują się również prawa majątkowe oraz prawa pokrewne i licencyjne, jak również umowy, które dotyczą licencji na oprogramowanie komputerowe. W tej dziedzinie prawa znalazło się również doradztwo w zakresie tzw. handlu elektronicznego (czyli e-commerce), które w ostatnich latach rozwija się w naprawdę imponującym tempie. Dodatkowo prawnik z Katowic musi potrafić umiejętnie doradzić klientowi w sprawach dotyczących danych osobowych.

Kancelaria adwokacka Katowice to również windykacja należności

Coraz częściej kancelarie prawne świadczą klientom usługi związanie z dochodzeniem płatności z tytułu wierzytelności. Zazwyczaj chodzi przede wszystkim o odzyskiwanie należności zarówno od podmiotów publicznych, jak i prywatnych. Kancelarie reprezentują swoich klientów w procesie upominawczym, a nawet w przypadku rozpraw sądowych. Prawnik z Katowic może pomóc w sprawnym i skutecznym prowadzeniu postępowań egzekucyjnych, jak również wspierać klientów w restrukturyzacji zadłużenia. Ponadto bardzo często wszystko odbywa się za pomocą platformy komunikacyjnej online, dzięki której klienci na bieżąco mogą przekazywać kancelariom dokumenty, a prawnicy informować klientów o postępach w sprawie.