Skip to content Skip to footer

Jak znaleźć dom opieki w Warszawie?

Domy opieki w Polsce działają państwowo i prywatnie. Państwowe placówki są niestety zazwyczaj przepełnione, a na miejsce czeka się tygodniami, a nawet i latami. Na szczęście oferta prywatnych domów opieki jest bardzo szeroka i można znaleźć idealny ośrodek dla bliskiej osoby.

Domy opieki mazowieckie – wysoka jakość świadczonych usług

Dom seniora Warszawa czy Dom opieki dla chorych na alzheimera jest miejscem, w którym osoby starsze, które wymagają całodobowej opieki, mogą znaleźć fachową opiekę doświadczonych lekarzy i pielęgniarek. W domach opieki świadczone są usługi medyczne, można korzystać z różnych zabiegów, które usprawniają umysł i ciało.

Wybierając dom seniora Warszawa, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość zabiegów oraz możliwość skorzystania z dodatkowych zajęć, jeśli zajdzie taka konieczność. W wielu ośrodkach w cenie wliczone są podstawowe zabiegi, a za dodatkowe trzeba zapłacić. Do dyspozycji mieszkańców często są specjaliści z różnych dziedzin medycyny, którzy zajmują się ciężkimi schorzeniami.

Dom opieki dla chorych na alzheimera – kto może w nim przebywać?

Domy opieki mazowieckie w większości przypadków przyjmują wszystkie osoby, które wymagają opieki. Nawet jeśli jest to ośrodek dla chorych na alzheimera to i tak osoby niepełnosprawne fizycznie czy psychicznie także mogą w takim miejscu przebywać.

Nazwa ośrodka najczęściej wskazuje, że w danej placówce pracują doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści z danej dziedziny, co nie oznacza, że nie można tam liczyć na pomoc innych lekarzy czy fizjoterapeutów.

Jak znaleźć dobry dom opieki w Warszawie?

Domów seniora w Warszawie i w okolicach jest dość dużo, dlatego czasami ciężko jest wybrać ten ośrodek, który będzie najlepszy. Przede wszystkim ważne jest to, aby sprawdzić, czy dana placówka działa legalnie i ma zezwolenie na świadczenie tego typu usług wydane przez wojewodę. W ośrodkach prywatnych cena na pobyt może znacząco się od siebie różnić. W niektórych domach pobyt kosztuje 3000 złotych, a w innych 6000 złotych. Cena zależna jest od rodzaju świadczonych usług, zakresu leczenia, ilości zabiegów oraz warunków, jakie panują w placówce.

W dobrym domu opieki ważne jest to, aby wewnątrz panował porządek, a budynek był położony w zacisznym miejscu. Zieleń, drzewa i ławeczki dookoła budynku odgrywają ważną rolę. Mieszkańcy takich miejsc chcą w ciepłe dni odpocząć na świeżym powietrzu i słuchać śpiewu ptaków.