Skip to content Skip to footer

Jak wygląda glamping w Polsce?

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy jest glamping w Polsce. Można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo specyficzny rodzaj turystyki. Ta forma wypoczynku ma każdego roku coraz więcej zwolenników.

Wypoczynek na świeżym powietrzu

Bez wątpienia przybywa amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie wszyscy potrafią się odnaleźć pod ciasnym namiotem. Dodatkowo na polach namiotowych trzeba korzystać z plenerowej, wspólnej łazienki. Glamping jest idealnym rozwiązaniem dla takich turystów. W tym artykule dokładnie wyjaśnimy, czym jest glamping, a także wymienimy jego największe zalety. Glamping to oryginalny sposób na odpoczynek na łonie natury. Jest to świetna opcja dla osób, które nie preferują noclegów w typowo kempingowym stylu.

Czym jest glamping?

Glamping to połączenie wyrazów camping, czyli biwak oraz glamourous, czyli ekskluzywne. Termin ten oznacza po prostu ekskluzywny kemping. Jest to odpoczynek na świeżym powietrzu w luksusowym miejscu, gdzie panują warunki hotelowe. Wybór miejsc do glampingu jest bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie. Jest to wygodna alternatywa dla tradycyjnego kempingu. W ten sposób można się oswoić z wakacjami na łonie natury. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że obiekty glampingowe posiadają własne, prywatne łazienki. W środku jest toaleta, prysznic, pojemne szafki oraz wanna.

Oferty glampingu

W sypialniach znajdują się szafki oraz praktyczne szafy. Niektóre obiekty posiadają elementy dodatkowe, które są atrakcją dla najmłodszych turystów. W Polsce jest to cały czas świeży i mało znany trend. Jednak każdego roku przybywa amatorów tej rozrywki. W internecie można znaleźć wiele ciekawych ofert glampingu. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych i renomowanych ośrodków, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Luksusowe namioty i jurty należą do najpopularniejszych lokalizacji glampingowych. Ekskluzywne namioty są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo posiadają bardzo bogate wyposażenie oraz atrakcyjne dekoracje. Ekskluzywne namioty sferyczne są szczególną formą luksusowych namiotów. Są one przygotowane na glamping w lesie lub nad jeziorem. Teraz powinieneś już wiedzieć, jak wygląda Glamping w Polsce.