Skip to content Skip to footer

Jak przywrócić twarzy młody wygląd?

Starzenie się skóry twarzy to proces, który można spowolnić, ale nie zatrzymać. Z czasem skóra staje się słabsza i mniej jędrna, pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Sposobem na przywrócenie skórze młodego, świeżego wyglądu może być jednak profesjonalny lifting twarzy. Na czym polega i gdzie go wykonać?

Objawy starzenia się skóry twarzy

Na czym dokładnie polega proces starzenia się skóry twarzy? Z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu, skóra staje się mniej elastyczna, delikatniejsza, skłonna do opadania czy marszczenia się, zwłaszcza w najbardziej wrażliwych okolicach: wokół oczu, na brodzie czy policzkach. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, nawet mimo prawidłowego stosowania kremów przeciwzmarszczkowych.Charakterystyczne są też zmiany kształtu twarzy. Opadająca skóra sprawia, że owal jest mniej wyraźny. Widząc twarzy o delikatniejszym, mniej konkretnym zarysie, ludzie odruchowo łączą ją z dojrzałym wiekiem.

Na czym polega lifting twarzy?

Aby opóźnić i spowolnić proces starzenia się skóry twarzy, warto stosować dobrej jakości kremy przeciwzmarszczkowe, a także dbać o odpowiednie nawodnienie i nawilżenie skóry. Pomocne będzie także ograniczenie ekspozycji na słońce oraz porzucenie palenia.Nawet najbardziej zadbana skóra z wiekiem straci jednak swoją pierwotną elastyczność. Stanie się słabsza, pojawią się zmarszczki, owal twarzy będzie dużo mniej wyraźny. Jak temu zaradzić? Odpowiedzią jest lifting twarzy – zabieg medycyny estetycznej, podczas którego chirurg naciąga zwiotczałe fragmenty skóry i koryguje w ten sposób kształt twarzy. Nacięcia umieszcza w niewidocznych miejscach, by efekt był maksymalnie naturalny w odbiorze. To zabieg bezbolesny, bezpieczny, wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Gdzie na zabieg liftingu twarzy?

Zabieg liftingu twarzy oferuje każda profesjonalna klinika medycyny estetycznej. Zastanawiając się nad korektą kształtu twarzy, warto umówić się na wizytę kwalifikacyjną, by zapytać lekarza specjalisty o szczegóły i upewnić się, że wzbudza zaufanie. Szukając kliniki medycyny estetycznej, warto zapytać o poradę znajome, a także sprawdzić opinie o danym miejscu wystawione przez internautów. Chirurg, który wykona zabieg, powinien posiadać zarówno odpowiednie kwalifikacje, jak i doświadczenie, by lifting był bezpieczny i przyniósł oczekiwane efekty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.