Skip to content Skip to footer

Idealne skrzynki na jabłka

Producenci działający w sektorze rolniczym, a zwłaszcza przy uprawie warzyw i owoców, bardzo często poszukują opakowań, które będą cechowały się dużą pojemnością i wytrzymałością. Od odpowiedniego sposobu transportu żywności często zależy w dużej mierze jakość produktów, które trafiają na nasze stoły. Z tego powodu sadownicy powinni zaopatrzyć się w wysokiej jakości skrzyniopalety na jabłka i skrzynie na owoce.

Skrzynki na jabłka – jakie powinny być?

Zwłaszcza początkujący sadownicy nie zawsze zdają sobie sprawę z wagi, jaką odgrywa wybór odpowiednich skrzynek na jabłka. Bardzo często zdarza się, że wkładają oni zebrane jabłka do wszystkich przypadkowych pojemników, jakie mają pod ręką. Jeżeli mamy tylko kilka jabłonek, z których zbieramy owoce głównie na potrzeby naszej rodziny, taka praktyka może się sprawdzić. Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku dużego, profesjonalnego sadu, którego właściciele pragną sprzedawać większe ilości towarów.

W takiej sytuacji wykorzystanie niewłaściwych pojemników bardzo utrudni pracę przy zbieraniu. Nieporęczne skrzynki będą niewygodne przy przynoszeniu, co sprawi, że duży wysiłek przy zbiorach nie będzie przekładał się na zadowalające efekty. Transportowane w niewłaściwy sposób owoce szybko stracą swój atrakcyjny wygląd i właściwości smakowe, co wpłynie na mniejsze zainteresowanie kupujących.

Wytrzymałe i pojemne skrzynie na owoce w różnych rozmiarach

Skrzyniopalety na jabłka i innego rodzaju skrzynie na owoce powinny być przede wszystkim bardzo wytrzymałe i wygodne przy przenoszeniu. Ich kształt i odpowiednio wyprofilowane uchwyty będą wpływać na nasz komfort podczas pracy i ilość wysiłku, jaką musimy włożyć w pracę. Mocne, solidne skrzynki będą wykorzystywane wielokrotnie przy zbiorach i sprawdzą się także przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Producenci oferują wytrzymałe i pojemne skrzynie na owoce w dużych rozmiarach – od niewielkich do ogromnych. Są one zaprojektowane specjalnie z myślą o pracy w profesjonalnym sadzie. To sprawia, że pozwalają one zachować świeżość najwyższą jakość produktów w czasie transportu z sadu lub pola do sklepów, hurtowni i na rynki. Te cechy sprawiają, że są bardzo cenione przez producentów żywności.