Skip to content Skip to footer

Czym jest pixel Facebooka?

Wiele osób poszukuje nowoczesnych sposobów na promocję swojej marki. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele skutecznych rozwiązań. Doskonałą opcją wydaje się być pixel Facebook. Jest to innowacyjne narzędzie analityczne, dzięki któremu można zwiększyć skuteczność działań marketingowych. Zasada jego działania jest bardzo prosta.

Badanie działań użytkowników

Facebook pixel pozwala zwiększyć efektywność wykorzystywanych narzędzi marketingowych. Umożliwia on zbadanie preferencji użytkowników poprzez ich aktywność na wyżej wspomnianym portalu społecznościowym. Pixel konwersji sprawia, że reklamy marki będą wyświetlane wyłącznie osobom, które mogą być realnie zainteresowane ofertą. Dotyczy to m.in. użytkowników, którzy w przeszłości odwiedzili naszą stronę lub poszukiwali konkretnych produktów/usług. Pixel Facebook zwiększa więc prawdopodobieństwo, że potencjalny klient odwiedzi naszą stronę ponownie.

Nie każdy wie, ale bezcelowo wyświetlane reklamy to jedynie strata środków finansowych. O wiele rozsądniej jest promować się wśród zawężonego grona osób. Facebook pixel umożliwia to zadanie. Łatwiej jest rozsądnie dysponować budżetem posiadanym na reklamę przedsiębiorstwa w sieci.

Pomiar efektywności reklamy

Pixel konwersji umożliwia również pomiar skuteczności podjętych działań reklamowych. Bardzo często brakuje nam konkretnych danych, dzięki którym można przeanalizować efektywność promocji. Są one niezbędne do tego, aby wprowadzić zmiany. Warto wiedzieć, że piksel Facebook umożliwia zaawansowaną analitykę. Mamy dostęp do licznych raportów, które z pewnością ułatwią planowanie kolejnych działań.

Facebook piksel gromadzi wszystkie zdarzenia, czyli działania wykonane przez użytkowników. Dzięki temu o wiele łatwiej i szybciej można zyskać potrzebne informacje.

Bezproblemowa obsługa

Piksel konwersji jest niezwykle prosty w obsłudze. Jest to doskonałe narzędzie nawet dla osób, które nie posiadają szczególnych umiejętności, czy też doświadczenia. Warto podkreślić, że można je w stu procentach przystosować do indywidualnych potrzeb. Wszystko zależy więc od preferencji użytkownika.

Narzędzie umożliwia swobodną konfigurację zdarzeń w witrynie. Można wykonać to na kilka różnych sposobów. Ponadto użytkownik może określić, które zdarzenia uznane zostaną za standardowe, a które za niestandardowe.