Skip to content Skip to footer

Czego wystrzegać się przy pisaniu CV?

Warto dowiedzieć się, jak napisać CV i jakich błędów się wystrzegać. Zanim przystąpimy do opisywania naszego życiorysu zapoznajmy się z najczęściej popełnianymi błędami. Unikając takich pomyłek, z pewnością uda nam się napisać ciekawe, a przede wszystkim profesjonalne CV.

Nieczytelny życiorys


Pisząc CV używajmy czytelnej czcionki. Postawmy na schludność i estetykę, które sprawdzą się w większości przypadków. Stwórzmy życiorys, który dobrze się czyta i po prostu jest przyjemny dla oka. Nawet jeżeli treść CV będzie ciekawa, ale format będzie zaniedbany, pracodawca będzie raczej zniechęcony. Dlatego unikajmy chaosu i nieprzejrzystych dokumentów.

Nieprawdziwe informacje


Jak pisać CV? – Zgodnie z prawdą. Profesjonalne CV może zawierać tylko i wyłącznie prawdziwe informacje. Pamiętajmy, żeby nigdy nie pisać kłamstw. Nieprawdziwe informacje prędzej, czy później i tak wyjdą na jaw. Nie zamieszczajmy informacji o naszych umiejętnościach w zakresie informatyki, jeżeli tak naprawdę nie znamy się na tym temacie. Kłamstwa mogą wyjść na jaw już podczas rozmowy o pracę, a taka sytuacja z pewnością nam nie pomoże.

Niepotrzebne informacje


Zastanawiając się nad tym, jak napisać CV, możemy zebrać wszystkie dane, informacje, które mogą się nam przydać. Z pośród tych wszystkich, wybierzmy tylko te najistotniejsze. Zdecydujmy się na takie, które mogą pomóc zdobyć nam pracę na danym stanowisku. Od razu możemy odrzucić niepotrzebne fakty. Po co naszemu pracodawcy wiadomość, jakiej rasy psa posiadamy?

Brak istotnych informacji


Wiemy już, że powinniśmy unikać niepotrzebnych wiadomości. Jednak pisząc CV nie możemy zapominać o istotnych kwestiach. W profesjonalnym CV powinny znajdować się nasze dane kontaktowe, doświadczenie zawodowe, umiejętności. Przed przystąpieniem do pisania życiorysu, sprawdźmy w internecie co dobre CV powinno zawierać.

Pisanie w pośpiechu


Przejmując się, tym jak powinniśmy napisać dobre CV często popełniamy dużo błędów. Nasz życiorys napiszmy w spokoju. Znajdźmy chwilę czasu i zróbmy to bez pośpiechu. Do napisania profesjonalnego CV potrzebny jest spokój i skupienie, powinniśmy poświęcić temu dokumentowi trochę czasu.

Wiele osób nie wie jak pisać CV. Powoduje to, że takie osoby popełniają dużo, niepotrzebnych błędów. Przed oddaniem naszego życiorysu, warto dać go do sprawdzenia znajomym osobom. Bliskie osoby poprawią nasze błędy ortograficzne, gramatyczne i ocenią treść i stronę wizualną dokumentu.