Skip to content Skip to footer

Bezpieczny transport alkoholu

Prowadzenie baru lub innego rodzaju lokalu z ofertą alkoholi bywa czasami stosunkowo skomplikowanym zadaniem organizacyjnym. Transport szklanych butelek jest w końcu na wskroś ryzykowny – minimalna turbulencja w trakcie jazdy może poskutkować dotkliwymi stratami. Ktoś powiedziałby w tym momencie, że właśnie dlatego piwo można zamówić także w beczkach. Pewnie, ale w dobie zyskujących coraz bardziej popularność piw rzemieślniczych, piwo butelkowane jest o wiele milej widziane przez większość klientów. Kto mógłby nie lubić charakterystycznego syku, towarzyszącego otwarciu butelki zapieczętowanej kapslem? Zapewne tylko nieliczni. To zmusza właściciela baru do posiadania szerokiej oferty piw butelkowanych, które trzeba do baru jakoś, w miarę możliwości bezpiecznie, przetransportować. Przyjrzyjmy się, jakie rozwiązania można zastosować.

Skrzynki na butelki

Skrzynki na piwo, jakimi zazwyczaj dysponują dystrybutorzy browaru lub magazynu, w którym się zaopatrujemy, są zazwyczaj w nie najlepszym stanie. Wiele z nich ma za sobą kilka lat ciągłej eksploatacji, toteż można z całą pewnością założyć, że już dawno temu osiągnęły szczyt swoich możliwości transportowych i z każdym dniem zwiększa się ryzyko, że ulegną uszkodzeniu. Wystarczy sobie wyobrazić scenariusz, w którym rączki kraty na piwo ulegają nagłemu obluzowaniu, a skrzynka spada z hukiem na ziemię, tłukąc kilkanaście butelek. Z tego względu ciekawą opcją jest zamówienie skrzynki na piwo u producenta, który zajmuje się tym profesjonalnie. Zyskamy wtedy pewność, że owe kraty na piwo będą piekielnie wytrzymałe i użytkowane wyłącznie przez nas, więc posłużą nam przez długi czas i będą gwarancją bezpieczeństwa dla naszego alkoholu.

Samodzielny transport

Skrzynki na butelki to jedno, ale wiele zależy też od kierowcy, który je przetransportuje. Oczywiście uzyskamy zapewne odszkodowanie za zniszczony w wyniku niefrasobliwości towar, ale w prowadzeniu baru terminy liczą się przecież jak nigdzie indziej – bo przecież jak mielibyśmy odpowiedzieć mężczyźnie, który przyszedł napić się piwa, że dzisiaj nie ma, ale będzie jutro? To mogłoby osłabić renomę naszego lokalu. Najlepiej jest więc wynająć albo zakupić busa i osobiście transportować alkohol do swojego baru, by mieć pewność, że terminy zostaną dotrzymane, a transport pozostanie bezpieczny.