Skip to content Skip to footer

Apartamenty w Szczyrku

Szczyrk to miejsce masowo odwiedzane przez osoby uwielbiające biały sport, czyli jazdę na nartach, sankach, wyciągach. Szczyrk jest niewielkim, lecz urokliwym miasteczkiem, które leży w południowej części Polskich. Sto lat temu w Szczyrku mieszkało tylko około 2500 osób. Dziś miasteczko liczy 6000 mieszkańców plus ogromne rzesze wczasowiczów, którzy mogą liczyć na noclegi Szczyrk posiada wiele noclegowych ofert.

Szczyrk noclegi

Szczyrk posiada różnorodną bazę noclegową dla odwiedzających to miejsce turystów. Baza noclegowa obejmuje wypoczynkowe, pensjonaty, różnego rodzaju kwatery o różnym standardzie i cenie za nocleg, a także domy gościnne. Lecz to nie wszystko, bo apartamenty Szczyrk także posiada dla tych, którzy pragną zaznać luksusu.

Czym są apartamenty?

Apartamenty, to najbardziej luksusowe pomieszczenia zapewniające pełen komfort. Jest to bardzo przestronne mieszkanie posiadające co najmniej 80 metrów kwadratowych i dobry rozkład pomieszczeń, które są luksusowo wykończone i urządzone. Apartament posiada kilka sypialni, przestronny salon, balkon lub taras, wygodną kuchnię i luksusowo wyposażone łazienki. Takie właśnie apartamenty Szczyrk poleca, a na dodatek dysponuje strzeżonym parkingiem i miejscami do rekreacji.

Inne wiadomości o Szczyrku

Dla jednych osób Szczyr najbardziej atrakcyjny jest w porze zimowej. Inni natomiast wolą go w porze letniej. Jedno jest pewne, że nikt nie wyjedzie ze Szczyrku niezadowolony, bo atrakcji turystycznych w tym miejscu jest wiele. Oprócz atrakcji związanych z narciarstwem w Szczyrku warto także trochę pozwiedzać, bo jest w mieście kilka ciekawych miejsc, jak dwustuletni drewniany Kościół św. Jakuba Apostoła i Sanktuarium Maryjne na Górce. Dla wielu turystów, a zwłaszcza tych płci męskiej ciekawe będą jaskinie, skansen, oraz wystawy motocykli.

Rozwój branży turystycznej na tym terenie rozpoczął się po pierwszej wojnie światowej. Szczyrk noclegi dla turystów zapewnia już od 1924 roku, kiedy to powstał w Szczyrku schron turystyczny dla narciarzy, a 9 lat później zaczęło działać schronisko turystyczne. Dziś liczne noclegi Szczyrk poleca wszystkim odwiedzającym to popularne turystycznie miejsce. Wybierając się do Szczyrku warto wiedzieć, że najzimniej jest tam zazwyczaj w styczniu, a najcieplej w lipcu. Natomiast najbardziej mokre miesiące to maj, czerwiec, lipiec i sierpień.