Skip to content Skip to footer

Rękawice ochronne nitrylowe – uniwersalne i praktyczne w wielu miejscach pracy

Ochronne rękawice nitrylowe sprawdzają się w wielu okolicznościach. Są stałym wyposażeniem placówek medycznych, laboratoriów i hal produkcyjnych. Gdzie jeszcze można je zobaczyć? Jakie właściwości posiadają i przed czym chronią?

Wygoda i bezpieczeństwo w jednym, czyli dlaczego rękawice ochronne nitrylowe są praktycznym wyborem

Wiele osób, pracując fizycznie lub będąc narażonym na kontakt ze szkodliwymi substancjami, woli unikać zakładania rękawic ze względu na brak wygody i utrudnianie pracy (wyślizgujące się z dłoni produkty nie ułatwiają sprawnego wykonywania obowiązków). Rękawice ochronne nitrylowe pozwalają jednak w efektywny sposób wykonywać powierzone zadania bez obawy o brak komfortu.

Wiele rodzajów rękawiczek posiada antypoślizgową strukturę, która niweluje pewnego rodzaju dyskomfort. Dodatkowo, można nabyć także takie, które mają wkład z ociepleniem. Dzięki temu dłonie nie marzną nawet w bardzo wymagających warunkach.

Dla medyków i pracowników fizycznych – szerokie zastosowanie rękawic ochronnych nitrylowych

Rękawice nitrylowe kojarzą się głównie z placówkami medycznymi, laboratoriami lub oddziałami ratunkowymi. To właśnie tak mają niemałe znaczenie. Chronią pracowników oraz pacjentów przed działaniem chorobotwórczych drobnoustrojów i wpływają na ogólne zwiększenie komfortu pracy.

Rękawice tego typu sprawdzają się także w wielu zawodach, w których na pierwszym planie jest wysiłek fizyczny. Zarówno podczas pakowania towaru, w pracy na produkcji spożywczej lub przemysłowej, jak i w innych podobnych sytuacjach rękawice zdają egzamin.

Wielozadaniowa ochrona, czyli przed czym tak naprawdę chronią rękawice nitrylowe?

Oprócz tego, że rękawice ochronne nitrylowe zabezpieczają naskórek przed otarciami i powstawaniem ran, posiadają także znacznie szersze właściwości. W zależności od rodzaju mogą chronić przed kontaktem z cieczą (np. benzyną, olejami lub rozcieńczonymi kwasami) lub działaniem temperatury. Mogą wytrzymać w skrajnych warunkach – od -30 do 105°C.

Warto zaznaczyć, że rękawice chronią także przed tym, co nie jest dostrzegalne. Dlatego właśnie są tak nieocenione w ośrodkach zdrowia lub szpitalach. Ograniczają kontakt z chorobotwórczymi drobnoustrojami oraz chemicznymi substancjami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.