Skip to content Skip to footer

Polacy coraz częściej będą korzystać z usług wykańczania wnętrz

Nie jest tajemnicą, że rynek związany z wykończeniami wnętrz przeżywa prawdziwy renesans. Od lat notowana jest coraz większa liczba nowych mieszkań w Polsce. To napędza potrzebę przystosowania ich przestrzeni do potrzeb mieszkańców. Co więcej, również stare mieszkania potrzebują systematycznych remontów.

Samonapędzająca się maszyna budownicza

Najwięcej mieszkań powstaje w najbardziej zaludnionych ośrodkach miejskich w Polsce – Warszawa, Gdańsk czy Łódź. To tam usługodawcy z zakresu „wykończeniówki” będą mieli ręce pełne roboty. Okazuje się, że to nie jedyny kierunek. Wykończenia wnętrz na Śląsku będą również bardzo rozchwytywane, ze względu na dużą liczbę ośrodków miejskich, skupionych w konurbację górnośląską. Z wykończeniami wnętrz na Śląsku wiąże się także kwestia konieczności doprowadzania do porządku wyeksploatowanych wnętrz. Tak się dzieje szczególnie w starym typie budownictwa, którego w tym rejonie kraju nie brakuje.

Wykończenia wnętrz na Śląsku – sprawdzamy, gdzie znajdziemy najlepszych specjalistów z branży

Na tapet bierzemy województwo śląskie, jako to posiadające jedną z największych liczb mieszkańców – a co za tym idzie – ogromne spektrum mieszkań, często potrzebujących remontu. Na stronach ogłoszeniowych w internecie znajdziemy oferty specjalistów, którzy podejmą się prac wykończeniowych w tym rejonie kraju. Każdego dnia do dyspozycji mamy ponad 8000 osób, rozdysponowanych w różnych częściach województwa. Usługi wykończeniowe znajdziemy w Chorzowie, Katowicach, Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Sporo firm reklamuje się w Bytomiu i Zabrzu, a także m.in. w Bielsku-Białej. Również mniejsze ośrodki miejsce sąsiadujące z największymi śląskimi miastami mają do dyspozycji swoich specjalistów. Z bogatą ofertą wychodzi np. Jaworzno, Ruda Śląska czy Tarnowskie Góry.

Statystyki GUS-u mówią same za siebie – Polacy budują mieszkania na potęgę

Oficjalna strona internetowa Głównego Urzędu Statystycznego podaje, że powierzchnia użytkowa mieszkań oddanych w 2019 roku (do lipca) wynosi około 10 milionów metrów kwadratowych, a zatem o przeszło 8 procent więcej, niż w roku poprzednim. To pokazuje skale związaną z budowaniem nowych mieszkań. Według szacunków Urzędu, na koniec lipca 2019 roku w budowie było ponad 800 tysięcy mieszkań, a zatem prawie o 4 procent więcej, niż w 2018 roku. Tendencja będzie się utrzymywać, ponieważ Polacy coraz chętniej budują domy i kupują nowe mieszkania. Wystarczy zerknąć na rynek deweloperski m.in. w Warszawie. Najczęściej mieszkania na sprzedaż znikają, zanim zostanie wybudowany blok mieszkalny.