Worki foliowe do pakowania
Worki foliowe są produkowane i używane od lat do pakowania, przechowywania i zabezpieczenia w transporcie. Dzielimy je ze względu na przeznaczenie, ponieważ w zależności od tego będą miały różną wielkość, grubość, niekiedy kolor, ale także specjalne testy do przejścia.
Podział worków foliowych
Zważywszy na to, że worki mogą być używane w sklepach odzieżowych, w przemyśle spożywczym, ale także budowlanym, czy do użytku codziennego w domu, dzielimy je na kilka rodzajów. Po pierwsze dzielimy je ze względu na grubość. Do cienkich zaliczamy takie, których grubość nie przekracza 40 mikronów, do średnich te o grubości do 60 mikronów, do grubych te powyżej 60 mikronów, najmocniejsze są te powyżej 100 mikronów. Mogą one mieć przeróżną wielkość, od małych typowych woreczków śniadaniowych, po naprawdę duże, używane w magazynach do segregowania odzieży. Dzielimy je także ze względu na zamknięcia: samoprzylepne, strunowe, bądź zrywki.
Woreczki foliowe spożywcze – charakterystyka
Zacznijmy od tego, że woreczki foliowe spożywcze mają bezpośredni kontakt z artykułami spożywczymi, dlatego muszą przejść szereg specjalnych badań, aby uzyskać atest. W przypadku woreczków próżniowych dodatkowym atutem jest możliwość odessania powietrza, dzięki czemu produkt nie zsycha się i nie traci ważnych wartości odżywczych. Zwykle są one wykonywane z tworzywa sztucznego LDPE. Takie worki foliowe są używane nie tylko przez przemysł spożywczy, ale także przez nas w warunkach domowych. Zawartość zamkniętą w woreczku możemy bezpiecznie przechowywać w lodówce, a także zamrażalce.
Worki foliowe do pakowania odzieży – charakterystyka
Worki używane do pakowania ubrań w magazynach z odzieżą, są nieco inne niż te, które mają styczność z jedzeniem. Oczywiście również muszą spełniać pewne wymagania, aby nie stwarzały zagrożenia dla zdrowia, jednak nie muszą przechodzić aż tak rygorystycznych testów. Zwykle są one wykonane z polietylenu o grubości około 20 mikronów, jeśli chodzi o pakowanie jednostkowe ubrań. Mogą mieć różnego rodzaju zamknięcia: strunowe, klejone lub zrywane. Istnieją także różne wielkości i grubości, ponieważ oprócz pakowania każdego ubrania w woreczek jednostkowy, często są one dzielone asortymentowo i umieszczane w większych worach.