Jak skonstruowane są skrzyniopalety?
Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego swoim wyglądem przypominają klasyczną skrzynię drewnianą. Niemniej jest ona od niej znacznie trwalsza oraz wytrzymalsza, dlatego właśnie jest tak popularna wśród producentów oraz firm transportowych.
Jak skonstruowana jest skrzyniopaleta?
Skrzyniopalety plastikowe to wyjątkowo solidne i wytrzymałe skrzynie, dające możliwość przewożenia i przechowywania różnego rodzaju towarów i materiałów. Dużą popularność zyskały właśnie dzięki swoim właściwościom i zastosowaniu.
Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego skonstruowane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, który jest bardzo odporny na wszelkie warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury oraz deszcz. Jej konstrukcja jest bardzo szczelna, dzięki czemu można w nich również przewozić sypkie i delikatne produkty. Wymiary takiej skrzyni to 1200 x 800 mm, a więc są one porównywalne do klasycznych europalet, również wykorzystywanych w transporcie. Oczywiście powstają również bardziej niestandardowe skrzynie, ale są to zwykle produkty na wyraźne zamówienie klienta, które jest dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.
Co można przewozić w skrzyniopaletach?
Skrzyniopalety plastikowe nadają się do przewożenia niezliczonych ilości różnych towarów oraz materiałów. Ich konstrukcja z możliwością zamykania szczelnie wieka pozwala transportować nawet bardzo sypkie towary.
Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje skrzyniopalet o konstrukcji ścianek ażurowych oraz litych. W ażurowych skrzyniach przewożone i przechowywane są zazwyczaj świeże warzywa i owoce, które wymagając ciągłego dostępu do powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma obawy, że taki towar zepsuje się podczas przewożenia. Natomiast w litych skrzyniopaletach przewozi się głównie mięso i wszelkiego rodzaju sypkie towary – np. ziarna, mąkę, makarony itp. Warto wspomnieć, że wszystkie te skrzyniopalety są bardzo szczelne i bardzo często zabezpieczane przed transportem plombami.
Stosowanie plomb to bardzo ważne zabezpieczenie zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Zakłada się ją zaraz po załadowaniu towaru, by mieć pewność, że nawet podczas wypadku lub upadku takiej skrzyniopalety jej zawartość zostanie nadal nienaruszona wewnątrz.